مزایای استفاده از خدمات ابریزمان مطالعه این مطلب 3 دقیقه

مقیاس‌پذیری

برای کسب‌و‌کارهایی که نیاز به یک زیر‌ساخت IT گسترده‌تر دارند، خدمات ابری ابزار بسیار قدرتمندی محسوب می‌شود. از عمده مزایای سرویس ابری برای هر کسب‌و کار این است که افزایش و یا کاهش منابع و زیرساخت ذخیره سازی را در کمترین زمان, متناسب با شرایط شما فراهم می کند. به عبارت دیگر به جای خرید و پیکربندی سرورهای پرهزینه، منابع دخیره‌سازی و دیگر اقلام مورد نیاز، تنها به ابر متکی باشید. برای مثال اگر شما دارای فروشگاه اینترنتی هستید که باید پهنای باند را برای حراج محصولات خود در تاریخ‌های خاص افزایش دهید، فقط ارائه دهنده ابر را از این امر آگاه سازید.

مقرون به صرفه

صرفه جویی در هزینه‌ها یکی از علل عمده حرکت به سمت استفاده از خدمات ابری است. تامین کننده ابر با اجاره زیرساخت و ارائه کلیه خدمات همراه آن، به شما این اجازه را می دهد تا تنها به همان میزان که از منابع استفاده می‌کنید، هزینه پرداخت کنید. اگر پایگاه‌های داده خصوصی خود را داشته باشید،  هر زمان که به یک سرور جدید ،نرم‌افزار یا سخت‌افزار نیاز دارید باید هزینه زیادی را برای خرید و تنظیمات آن پرداخت نمایید، درحالیکه با مهاجرت به سرویس‌های ابری این هزینه‌ها از بین خواهند رفت. همچنین هزینه‌های عملیاتی مانند نگهداری، به روزرسانی سخت‌افزار و نرم‌افزار از بین رفته و به دنبال آن هزینه پرسنل موظف به انجام این امور را نیز کاهش خواهید داد.

راحتی در استفاده

ارائه خدمات بر پایه ابر، به روزرسانی‌های منظم و تکنولوژی جدید از جمله خدماتی هستند که موجب راحتی استفاده در خدمات ابری می گردند. بر پایه این امکانات کلیه اعضای یک تیم می‌توانند از نقاط مختلف به راحتی با هم همکاری داشته باشند. عدم نگرانی برای خرابی سخت افزار و از دست دادن داده ها از جمله مهمترین امکاناتی است که برای مشتریان ابر فراهم آمده است. مشتریان می‌توانند CPU, ،RAM ،Disk ، سیستم عامل، فایروال، ظرفیت شبکه , کنترل دسترسی و همچنین هر نرم‌افزاری که برای اجرا در محیط‌شان مورد نیاز باشد را انتخاب نموده و به اندازه استفاده از منابع هزینه کنید. قابل اعتماد بودن و پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمامی ایام سال حتی تعطیلات باعث این اعتبار در پشتیبانی شده است. با استفاده از سرویس ابری به جای تمرکز بر روی زیرساخت‌ها تنها بر روی کسب‌و‌کار خود تمرکز کنید. با استفاده از سرویس ابری شما تنها بر روی کارایی و بهره‌وری تمرکز داشته باشید.

2 دیدگاه On مزایای استفاده از خدمات ابری

  • سلام ببخشید این سوال رو می پرسم من یکم سوادم کمه ببخشید یعنی میشه با اجاره این بسته ها بازی کرد ؟؟

    • سلام. اگه منظورتون اینه که روی سرور بازی رو بیارید بالا خیر. سرورهای ما GPU نداره. و به طور کلی با توجه به اینکه Latency تو اینترنت‌های داخل کشور بالاست، تا بخوایم به جایی برسیم که روی کلود بازی‌های با گرافیک بالا رو اجرا کنیم، کمی راه در پیش داریم 🙂

پاسخ دادن:

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود.