تغییرات قیمت‌ خدمات ابر پیشرو

در سال جدید تجهیزات زیرساخت، سخت افزار و خدمات اینترنتی با افزایش قیمت غیرمتعارفی همراه شده است. این موارد به علاوه افزایش هزینه‌ نیروی انسانی و شرایط کلی که در چند ماه اخیر در کشورمان پیش آمده است، ما را ناگزیر ساخت که در هزینه‌های خدمات ابری تغییراتی ایجاد کنیم. چنان که در ادامه خواهیم دید، قیمت برخی منابع رایانشی افزایش نسبی داشته است و در عین حال قیمت آبجکت‌ استوریج کاهش یافته است و میزان ترافیک رایگان نیز افزایش یافته است.

ابر پیشرو از مدل هزینه‌ای Pay As You Use استفاده می‌کند؛ در این مدل بسته به میزان استفاده از منابع رایانشی برای شما هزینه منظور خواهد شد و به همین دلیل پایین‌تر از قیمت منابع انتخابی خواهد بود.

قیمت منابع رایانشی ابر پیشرو

ضمن اینکه ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم که قیمت‌های منابع را به صورت حداقلی افزایش دهیم، در تمام مراحل بهبود کیفیت خدمات را نیز در نظر داشته‌ایم. تغییر قیمت در بعضی موارد مانند IP به دلیل افزایش قیمت از سوی ارائه‌دهندگان اصلی رخ داده است. قیمت دیسک نیز هیچ تغییری نداشته است. ترافیک رایگان نیز در محدوده اول (Void) به ۱۰۰۰ گیگابایت و محدوده دوم (Flare) به ۲۰۰۰ گیگابایت افزایش یافته است.

قیمت‌های جدید منابع رایانشی ابر پیشرو به این ترتیب به اطلاع شما عزیزان می‌رسد:

منابع سیاره Void سیاره Flare سیاره Radianceسیاره Light Rig سیارهStellar Engine سیاره Dyson Sphere
هزینه هر هسته CPU در ساعت ۴۵ ۶۵ ۶۴ ۶۳ ۶۲ ۶۱
هزینه هر گیگ RAM‌ در ساعت ۳۸ ۳۷ ۳۶ ۳۵ ۳۴ ۳۳
هزینه هر گیگ دیسک در ساعت ۱٫۹ ۱٫۸ ۱٫۸ ۱٫۸ ۱٫۷ ۱٫۷
ترافیک رایگان ۱۰۰۰ گیگ ۲۰۰۰ گیگ ۵۰۰۰ گیگ ۷۰۰۰ گیگ ۱۰۰۰۰ گیگ ۱۵۰۰۰ گیگ
هزینه IP ۱۵۰۰۰۱۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰

*قیمت‌ها به تومان است.

توجه: در صورت روشن بودن ماشین مجازی، حداقل ۵۰ درصد منابع رایانشی برای شما محاسبه می‌شود.

کاهش قیمت خدمات آبجکت استورج در سال جدید

آبجکت استوریج یکی دیگر از محصولات ابر پیشرو است که با استقبال کاربران عزیز روبه‌رو شده است. برای حمایت بیشتر از کسب‌وکارهای داخلی و با توجه به وضعیت موجود قیمت این محصول تا یک سوم کاهش قیمت داشته است. به این ترتیب قیمت این محصول از این پس این چنین محاسبه خواهد شد.

آبجکت استوریجسیاره Void سیاره Flare سیاره Radiance سیاره Light Rigسیاره Stellar Engineسیاره Dyson Sphere
هر گیگابایت ساعت ذخیره‌سازی ۰٫۷ ۰٫۷ ۰٫۷ ۰٫۷ ۰٫۷ ۰٫۷
هر گیگبایت خواندن (Read) ۳۱۹ ۳۱۸ ۳۱۷ ۳۱۶ ۳۱۵ ۳۱۴
هر گیگابایت نوشتن (Write) ۳۵۰ ۳۴۹ ۳۴۸ ۳۴۷ ۳۴۶ ۳۴۵

*قیمت‌ها به تومان است.

توضیحی درباره قیمت‌ها، مقایسه با میانگین قیمت بازار

نحوه قیمت‌گذاری و سیستم هزینه‌ای Pay As You Use در ابر پیشرو، به طور کلی هزینه‌های منابع رایانشی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. لازم به ذکر است، سیستم‌های دیگر هزینه‌ها را به میزان منابع انتخابی محاسبه می‌کنند، در حالی که سیستم‌ هزینه‌ای ابر پیشرو هزینه‌ها را تنها به میزان استفاده از منابع محاسبه می‌کند؛ زمانی که شما استفاده‌تان از منابع رایانشی کمتر از میزان منابع رزرو شده باشد، هزینه‌های شما تنها به میزان استفاده‌تان از منابع خواهد بود. قیمت‌های ابر پیشرو را در دو حالت:

 ۱) محاسبه کامل منابع اتخاذ شده در هر ساعت یا مدل هزینه‌ای Pay As You Go

۲) محاسبه درصدی منابع دریافتی در هر ساعت یا مدل هزینه‌ای Pay As You Use

۱ – در صورتی که از همه منابع انتخابی‌تان استفاده نمایید (این اتفاق کمتر پیش می‌آید و ما این مورد را به عنوان حداکثر هزینه ممکن درنظر می‌گیریم) هزینه منابع رایانشی شما از میانگین بازار ۱۵٪ کمتر می‌شود.


۲ – بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاربران مدت زمان‌ بسیاری از روز، کمتر از میزان انتخابی‌شان از منابع‌ استفاده می‌کنند. در این شرایط سیستم‌ هزینه‌ای Pay As You Use ابر پیشرو، تنها میزان استفاده شما از منابع را برایتان منظور می‌کند. با Pay As You Use، هزینه منابع رایانشی شما از میانگین بازار ۳۵٪ کمتر می‌شود.

.

4 دیدگاه On تغییرات قیمت‌ خدمات ابر پیشرو

پاسخ دادن:

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود.